divers24.pl

Pięć najgłębszych miejsc na świecie do 2012r!

Autor: Tomasz Andrukajtis / środa, 13 kwietnia 2011 12:24
Czas wolny / Nurkowy czas wolny
Share

virgine

Taki cel postawili przed sobą konstruktorzy nowoczesnej, jednoosobowej łodzi podwodnej – Sir Richard Branson oraz Chris Welsh. Virgin Oceanic to projekt powstały na kanwie Virgin Galactic, którego celem jest wdrożenie turystyki kosmicznej.

Znany z ustanawiania kolejnych rekordów i osiągania sukcesu na każdej płaszczyźnie miliarder i podróżnik oświadczył w trakcie prezentacji, że przy pomocy najmłodszego dziecka opatrzonego logo Virgin, zamierzają dotrzeć do najgłębszych miejsc, każdego z oceanów (Ocean Spokojny – Rów Mariański 10911m, Ocean Atlantycki – Rów Portorykański 9219m, południowy Ocean Atlantycki – Rów Sandwich Południowy 8428m, Ocean Indyjski – Rów Diamantina 7102m oraz Ocean Arktyczny – Molloy Deep 5608m.

Wiadomo już, że pierwszej eksploracji dokona Chris Welsh, a jego celem jest Rów Mariański. Następnie Richard Branson zanurzy się w wodach Atlantyku, aby dotrzeć do Rowu Portorykańskiego. Osoby, które będą pilotować nowe dziecko Virgin, nie są jeszcze znani. Warto przypomnieć, że jedyna udana próba dotarcia do Rowu Mariańskiego, miała miejsce w 1960r. Wtedy to Don Walsh i Jaques Piccard na pokładzie batyskafu „Trieste” zostali pierwszymi ludźmi, którzy na własne oczy ujrzeli najgłębsze miejsce na Ziemi.

W trakcie trwania projektu, ekipa Virgin planuje ustanowić 30 rekordów Guinessa. Branson podkreślił, że więcej ludzi było na księżycu, niż osiągnęło głębokość 6km i jak sam mówi: "Ostatnim wielkim wyzwaniem dla człowieka, jest odkrywanie głębin naszej planety”

Zaledwie 3% morskiego dna zostało poznane i zbadane. Wyniki planowanych ekspedycji i uzyskane informacje będą bezcenne dla całej ludzkości. Efekty badań, jakie zostaną przeprowadzone, a w tym zdjęcia, materiały wideo oraz dane kartograficzne, zasilą bazę Google Earth.

 

Źródło: http://www.virginoceanic.com/

 


strefa-dan

mola mola divers24 reklama

  • V Targi Nurkowe Podwodna Przygoda
  • Wyspa Kokosowa
  • GEPN: Drugie nurkowanie w Fort Zbarż
  • Nurkowe Mikołajki w Mikołajkach 2013
  • Jezioro Brożane
  • Baltictech 2013
  • Dema Show 2013
  • Marsa Alam

strefa-divemaster