Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu nurkowego?

Autor: Adam / czwartek, 02 czerwca 2011 16:01
Jak zacząć / Elementarz
Share

wypozyczanie

Koszty związane z wypożyczaniem sprzętu do nurkowania, zależą od czasu na jaki sprzęt chcemy pożyczyć. Jeżeli interesuje nas dłuższe wypożyczenie, np. na tydzień, kiedy chcemy ponurkować podczas urlopu, komplet wyniesie nas na pewno o wiele mniej, niż 7 dziennych stawek.

Najczęściej spotkamy się z opłatami za cały dzień. W takiej sytuacji możemy zrobić dowolnie dużo nurkowań, płacąc tylko raz. Oczywiście nie powinniśmy przekraczać limitów nurkowań powtórzeniowych. W większości baz i centrów nurkowych wypożyczenie kompletu sprzętu na cały dzień kosztuje ok 100zł. Jeżeli chcieli byśmy wypożyczać poszczególne elementy spotkamy się z cenami przybliżonymi do tych zamieszczonych w tabelce poniżej:

cennik_wypozyczania_sprzetu_do_nurkowania

Kolejnym kosztem, na który będziemy narażeni to ładowanie gazu. Wypożyczając butlę możemy zrobić na niej jednego nurka, jednak, aby zrobić kolejne musimy ją nabić gazem. W większości miejsc zapłacimy 1zł za litr pojemności naszej butli np. naładowanie butli o pojemności 12l kosztować będzie 12zł, 15l - 15zł itd.

Źródło: własne
foto: tusa

 

Jak zacząć?

Dział przeznaczony jest dla osób, które zaczynają przygodę z nurkowaniem, lub dopiero zamierzają ją zacząć. W naszym „Elementarzu”, znajdziecie wszystko co przyda się wam przy stawianiu pierwszych kroków, podane w przystępny sposób, przez doświadczonych         instruktorów.